We środę dzieci wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

We środę dzieci z przedszkola Primrose wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie stanowiło doskonałą okazję nie tylko do nauki ale również świetnej zabawy. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazie „Morskie opowieści o równowadze", na których dowiedziały się m.in. czym spowodowana jest choroba morska oraz dlaczego tak ważne jest równomierne rozłożenie ładunku na statku.

Dzieci odwiedziły również galerię Bzzz! angażującą wszystkie zmysły. Mogły posłuchać dźwięków zwierząt żyjących na łące, a także odgłosy deszczu i wiatru. Miały okazję przekonać się jak pachnie sosna i fiołek oraz obejrzeć tropy zwierząt prowadzące do wizjerów, w których eksponowane są zdjęcia lub filmy pokazujące środowisko życia danego zwierzęcia. Ponadto mogły poeksperymentować na eksponacie wodnym czy pobawić się w teatr cieni.

Uczestniczyły również w mini warsztacie „Śladami zwierząt" na którym miały okazję utrwalić gatunki zwierząt żyjących w Polsce, samodzielnie wykonać odciski zwierzęcych łap, a następnie rozpocząć poszukiwania w galerii Bzzz! śladów różnych zwierząt poprzez zbieranie pieczątek tropów.