Jesienne zapasy na zimowe czasy

Na warsztatach ze zwierzakami Lucy's Zoo nasze przedszkolaki uczyły się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak im pomagać w tym trudnym czasie.

Jak zwykle, odwiedziły nas fascynujące zwierzęta: myszy, wiewiórka, królik i jeż!

Dowiedzieliśmy się,że niektóre ptaki - jak bociany i jaskółki - odlatują w cieplejsze miejsca. Inne, jak skowronki czy wróble, zostają w Polsce - trzeba im wtedy pomóc przetrwać ten trudny czas.

Czy wiecie że kiedyś gołębie odlatywały z Polski na południe Europy? Dziś jednak zimy w Polsce są cieplejsze, a w miastach jest mnóstwo pożywienia,więc zostają:)

Inne zwierzęta, jak królik, ubierają się w długie i grube futro.

Wiewiórki robią zapasy, chowając przysmaki w wykopanych norkach i dziuplach. Ich problem polega jednak na tym, że nie pamiętają potem, gdzie schowały swoje zbiory... Dobrze jest więc wspomóc je czasem orzeszkiem podczas zimowego spaceru w parku.