Budujemy robota


W tym tygodniu nasza przedszkolna grupa Żabek zgłębia tajniki rozmaitych wynalazków. Z tej okazji zbudowały dziś wielkiego robota, którego nazwały R-1
W tym tygodniu nasza przedszkolna grupa Żabek zgłębia tajniki rozmaitych wynalazków. Z tej okazji zbudowały dziś wielkiego robota, którego nazwały R-1. Poniżej fotoreportaż z prac.

Czy wiecie że pierwszy działający robot powstał w 1738 roku? Był nim grający na flecie android którego konstruktorem był Jacques de Vaucanson. Zbudował on też mechaniczną kaczkę, potrafiącą jeść. Za najbardziej skomplikowany automat z tamtego okresu uważa się konstrukcję Jaqueta Droza w postaci dziewczynki grającej na klawikordzie. Lalka, poruszając ramionami, wybierała palcami właściwe klawisze i grała melodię przez pięć minut. Droz skonstruował także dwa inne niezwykle skomplikowane automaty: pisarza i będącego jego rozwinięciem rysownika. Programowanie pisarza polegało na układaniu na zębatym kole do czterdziestu kształtek, z których każda uruchamiała program rysowania właściwego znaku. Wszystkie trzy konstrukcje można podziwiać w działaniu w muzeum w Neuchatel.
(www.wikipedia.pl)