Grupa Żabek wybrała się na wycieczkę do Muzeum Techniki i Przemysłu

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej o wynalazkach.
W piątek grupa Żabek wybrała się na wycieczkę do Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury.

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej o wynalazkach. Była to opowieść o wybranych wynalazkach i postępie technicznym ukazującym jak wynalazki ulegają ewolucji, zmieniając swój wygląd i doskonaląc swoje funkcje i zastosowanie na przestrzeni czasów.
Dzieci oglądały muzealne eksponaty i zobaczyły jaką ewolucję przeszedł współczesny rower i samochód, a także telefon i komputer. Miały ponadto okazję zajrzeć do środka szafy grającej, zobaczyć dzwonki, bębenki, które porusza magiczny walec. Uruchomiły w pozytywce wielką, blaszaną płytę podobną do domowej tarki, aby wysłuchać melodii.

Wycieczka do muzeum dostarczyła dzieciom sporo frajdy oraz stanowiła doskonałe zwieńczenie tematu tygodniowego o wynalazkach.