Wycieczka do ZOO


W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych, a na koniec odwiedziliśmy warszawskie ZOO.
Jakie jest najbardziej niebezpieczne afrykańskie zwierzę? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Bo nie jest to, ani jadowity pająk, kąśliwy wąż czy drapieżny lew.

Najniebezpieczniejszym zwierzęciem na afrykańskim kontynencie jest... hipopotam.

Charakterystyczny beczkowaty tułów, krótkie nóżki i duża głowa - choć hipopotam wygląda dość sympatycznie, bywa bardzo niebezpieczny. Mało znany jest fakt, że zwierzęta roślinożerne są w stanie zabić człowieka. Bo niby dlaczego zwierzę ma atakować ludzi, skoro nie je mięsa?
Wystarczy spojrzeć na fizjonomię hipopotama, by zrozumieć, dlaczego jest to tak groźne zwierzę. Długość dorosłego samca hipopotama może dochodzić do 4,5 metrów, a wysokość dochodzi do 1,5 metra. Masa ciała tego olbrzyma to nawet 4,5 tony. Pod względem wielkości dorównuje nosorożcom, ustępując jedynie słoniom.

(www.ekologia.pl )

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych, a na koniec odwiedziliśmy warszawskie zoo! Był i hipopotam, a jakże, na szczęście siedział w wodzie i nie miał siły atakować gdyż panował wielki upał! Nasze przedszkolaki odwiedziły też słonia, żyrafę, foki, pingwiny i lwy, a także wiele innych fascynujących zwierząt.