Warsztaty aktywizujące


Zgodnie z założeniami metody aktywizującej, w naszym przedszkolu dzieci biorą codziennie udział w fascynujących warsztatach pogłębiających wiedzę poprzez aktywne uczestnictwo.


Zgodnie z założeniami metody aktywizującej, w naszym przedszkolu dzieci biorą codziennie udział w fascynujących warsztatach pogłębiających wiedzę poprzez aktywne uczestnictwo.

 

Za zajęcia te nie ponosicie Państwo dodatkowej opłaty.

Kitchen Science * - (1 raz w tyg.) - proste i bezpieczne, ale efektowne eksperymenty z użyciem ogólnodostępnych środków. Dzieci będą miały okazję obserwować ciekawe procesy fizyczne i chemiczne, a także zostać ich inicjatorami.

Human Body *
- (1 raz w tyg.) - zajęcia interaktywne przekazujące naukę o ludzkim ciele oraz będące elementem edukacji prozdrowotnej. Dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę lekarzy. Dowiedzą się jak dbać o zdrowie i dlaczego odpowiednia higiena i żywienie są takie ważne.

Lucy's Zoo
- (1 raz w mies.) - zajęcia z udziałem zwierząt. Specjalni goście opowiedzą o życiu i zwyczajach zwierząt, które będą im towarzyszyły podczas tych spotkań. Dzieci będą mogły dotknąć zwierzaki oraz obserwować je podczas ruchu, spania czy jedzenia.

Little Cook Around the World *
- (1 raz w mies.) - zajęcia z gotowania w języku angielskim. Dzieci podczas wspólnego gotowania będą poznawały smaki, zapachy, potrawy i kulinarne zwyczaje z całego świata

Primrose Garden
- (1 raz w tyg.) - zajęcia przyrodnicze obejmujące sadzenie i hodowlę roślin w sali i ogrodzie, obserwację owadów, pomoc roślinom i zwierzętom żyjącym w okolicy podczas trudnego okresu zimowego. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby otaczającego ich świata.

Art Smart *
- (1 raz w tyg.) - zajęcia plastyczne obejmujące pracę z różnorodnym tworzywem: farbami, kredkami, tuszem, plasteliną, klajstrem, bibułą gładką i karbowaną, gliną, farbą witrażową, materiałami przyrodniczymi i tekstylnymi. Wprowadzenie do poznawania sztuki.

Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem - (1 raz w mies., od czterolatków) - edukacja obywatelska dla najmłodszych. Nauka tradycji i symboli narodowych oraz szacunku do innych kultur i narodowości.

* Zajęcia w języku angielskim.