Aktywnie, zdrowo, szczęśliwie


ażde dziecko ma w sobie wrodzoną ciekawość świata. Podstawowym zadaniem wychowawcy i przedszkola jest podsycanie tej ciekawości, pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się pytania i rozwijanie kreatywności dzieci.

Powiedz mi a zapomnę.
Pokaż mi a zapamiętam.
Pozwól mi działać a zrozumiem.

Konfucjusz

Dwujęzyczne przedszkole aktywizujące


Każde dziecko ma w sobie wrodzoną ciekawość świata. Podstawowym zadaniem wychowawcy jest podsycanie tej ciekawości, pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się pytania i rozwijanie kreatywności dzieci.W naszym przedszkolu wszystkie zajęcia mają charakter warsztatowy, nauka polega na ciągłym działaniu i eksperymentowaniu, jest wyzwaniem i ciekawą przygodą. U nas dziecko staje się czynnym poszukiwaczem rozwiązania problemu, wykorzystującym swoją wiedzę i doświadczenie innych. Maluchy uczą się i rozwijają mimochodem podczas znakomitej zabawy.

W naszym przedszkolu duża część zajęć dodatkowych oraz połowa podstawy programowej MEN jest realizowana w języku angielskim. Dodatkowo realizujemy również wybrane elementy z brytyjskich programów nauczania.

Kładziemy duży nacisk na rozwój w trzech podstawowych dziedzinach:

Osobowości
-
rozbudzamy ciekawość świata, pewność siebie i wspieramy rozwój społeczny, przygotowujemy dzieci do miękkiego wejścia w życie szkolne.

Komunikatywności
-
nauka płynnej, prawidłowej mowy w dwóch językach, nauka pisania i czytania.Umiejętność rozumienia wypowiedzi oraz interpretacji informacji jest podstawą każdej dziedziny wiedzy.

Sprawności fizycznej
-
dla każdego dziecka podstawową aktywnością w wieku 3-6 lat jest aktywność fizyczna, dlatego większość naszych zajęć i zabaw ma charakter ruchowy. Z wyjątkiem dni, kiedy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca (intensywne opady deszczu lub śniegu, temperatura powietrza poniżej -5 st. C.)