Wczoraj nasze przedszkolaki wykonały z tej okazji pamiątkowe T-shirty według swojego projektu.

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi.

W naszym przedszkolu przez cały tydzień rozmawiamy o tym, jak być Małym Ekologiem – przyjacielem naszej planety. Wczoraj nasze przedszkolaki wykonały z tej okazji pamiątkowe T-shirty według swojego projektu. Niektóry wybrali freestyle i malowali według własnego pomysłu, inni wybrali szablony i malowanie gąbką,ale wszyscy bawili się super!Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, ale pierwszy, amerykański dzień ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku i według ONZ to oficjalny Dzień Ziemi.
Miesiąc później 22 kwietnia 1970 odbyła się manifestacja ekologiczna w której wzięło udział 20 milionów amerykanów! Aby uczcić ten dzień obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wyznaczono na 22.04.
Największe do tej pory obchody Dnia Ziemi odbyły się w 2007 roku. Według oficjalnych danych wzięło w nich udział około MILIARDA ludzi.
W 30 rocznicę pierwszych obchodów Dnia Ziemi ambasadorem akcji został Leonardo DiCaprio

Call Now Button