W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach do zimy, ale także o tym, jak możemy pomóc zwierzętom w przygotowaniach do zimy. Nasze najmłodsze przedszkolaki – Stokrotki – wykonały nawet domek dla bezdomnych kotów, które w dziś w czasie spaceru pozostawiły w miejscu przebywania wolnożyjących kotów w okolicach Jeziorka Czerniakowskiego. Brawo Stokrotki!

Obchodziliśmy także Dzień Kundelka, i z tej okazji odwiedziły nas panie wolontariuszki z Fundacji Przytul Psa, która prowadzi hotelik dla bezdomnych psów i znajduje im domy. Oczywiście pojawiły się z trójką czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki dowiedziały się, jak opiekować się psem i jak zachowywać się w kontakcie z nieznanym zwierzęciem, jednak największa frajdę zarówno dzieciom, jak i psiakom sprawiła możliwość głaskania i drapania po brzuszku!

Postanowiliśmy pomóc bezdomnych zwierzętom i zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę na rzecz schroniska. Już od tygodnia przedszkolaki i ich rodzice znoszą koce, karmy i zabawki dla psów. Dziękujemy!

Call Now Button